Daně - změny v roce 2019

img

Daně - změny v roce 2019

V roce 2019 nás čekají změny týkající se různých daňových povinností, rádi vám jako zkušení daňový poradci poradíme a zjednodušíme orientaci v těchto změnách. Jen pro vaši představu ...

Mění se minimální mzda či zálohy pro OSVČ

Pro rok 2019 se zvyšují pro živnostníky minimální platby na sociálním a zdravotním pojištění, zvyšuje se finanční hranice pro čerpání daňového bonusu a lidé s vysokými příjmy budou platit méně na solidární dani. Podívejme se na vybrané daňové změny v příkladech.

Zobrazit celý článek ...

 

Připravte se na několik novinek, dotknou se většiny Čechů

Jednou z nejvýznamnějších novinek v oblastí daní bude příští rok zvýšení výdajových paušálů pro živnostníky na dvojnásobek z jednoho na dva miliony korun. Dále bude také nově zdaněn tzv. zahřívaný tabák. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí a vyjádření odborníků pro ČTK.

Zobrazit celý článek ...

 

Živnostníci si připlatí skoro 400 korun měsíčně. Co dalšího se změní v daních a odvodech v roce 2019?

Daňové sazby přímých daní, mezi které počítáme i sociální a zdravotní pojištění, se v příštím roce sice nemění, přesto budou někteří živnostníci státu odvádět skoro o 400 korun měsíčně více. Minimální záloha na sociální pojištění totiž vzroste o 199 korun, na zdravotní pojištění o 184 korun. Naopak lidé s vysokými příjmy budou platit méně na solidární dani. Kdo si v roce 2019 daňově polepší, kdo pohorší a o kolik?

Zobrazit celý článek ...

 

Zdroj:

www.e15.cz

eurozpravy.cz

www.finance.cz